در حال بارگذاری ...
 • مدیرکل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی استان

  کرونا به فرهنگ و هنر  کرمانشاه 122 میلیارد تومان خسارت زد

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، خسارت ناشی از شیوع کرونا، به حوزه فرهنگی استان را تاکنون، بالغ بر ۱۲۲ میلیارد تومان اعلام کرد.

  به گزارش ایران تئاتر از کرمانشاه؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ از پیگیری خسارات اصحاب فرهنگ، هنر، نشر، سینما، رسانه، آموزشگاه‌ها، چاپ، موسسات، کانون ها و صنوف فرهنگی  استان کرمانشاه خبر داد.
  فاضلی گفت: خسارت اصحاب فرهنگ، نشر، هنر، سینما، رسانه، آموزشگاه ها، چاپ، موسسات، کانون‌ها و ... به دلیل شیوع ویروس کورنا در استان، مورد پیگیری جدی است.
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه  گفت: همان طوری که بخش‌های تولیدی و خدماتی کشور از تعطیلی ناشی از ویروس کرونا دچار خسارت شده‌اند، حوزه فرهنگ و هنر نیز متحمل آسیب‌هایی شده و تقریبا همه بخش‌های این حوزه از ابتدای شیوع ویروس، حدود 2 ماه تعطیل شده است.
  فاضلی ادامه داد : اجرای موسیقی و تئاتر که در استان به شکل گسترده برگزار می‌شد، اکنون دچار مشکل شده و حتی تعدادی از هنرمندانی که فقط از طریق کارهای هنری چون اجرای موسیقی، تئاتر و امثال این‌ها امرار معاش می کردند، در بحران مالی به سر می‌برند.
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: همه بخش‌های فرهنگی کرمانشاه  از جمله کانون های تبلیغاتی، چاپ، نشر، موسیقی، هنرهای تجسمی، آموزشگاه‌ها و هنرستان‌ها تعطیل هستند؛ موسسات فرهنگی و هنری و موسسات قرآنی فعالیت نمی‌کنند و درآمدهایشان از این راه قطع شده است و در کنار آن، هزینه‌های اجاره و تعهدات نسبت به طرف‌های قرارداد نیز وجود دارد که در نهایت آسیب‌های زیادی را به بدنه فرهنگ استان وارد کرده است.
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه  ادامه داد: بایستی شرایطی را فراهم کنیم تا هنرمندان در خانه با تولیدات هنری و فعالیت در فضای مجازی تا حدودی کمبودها را جبران ‌کنند؛ مسابقات و جشنواره‌های مختلف هنری به صورت اینترنتی برگزار ‌شود و دولت نیز تسهیلات حمایتی برای این بخش درنظر گرفته است تا هنرمندان بتوانند با تولیدات هنری خود و انتشار در فضای مجازی، آرامش را به جامعه تزریق کنند.
  وی با اشاره به فعالیت ‌ اصحاب رسانه کرمانشاه نیز  گفت: پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های استان در بخش‌های مختلف خبری دراین شرایط بحرانی، حاضر شده و در راه تهیه خبر و گزارش به منظور آگاه سازی مردم نسبت به مراقبت‌های بهداشتی اقدامات بسیاری را انجام می‌دهند.
  بهرام فاضلی در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای همه مردم و گذر از این بحران گفت:  با پیگیری‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، خسارات وارده به حوزه فرهنگی استان، تاکنون بالغ بر 122 میلیارد تومان برآورد شده است که با ادامه تعطیلی فعالیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای استان یقینا این میزان خسارت، افزایش خواهد یافت.
  مطالب مرتبط

  در نامه روسای انجمن‌های سراسر کشور به مدیرکل مطرح شد

سه پیشنهاد برای شرایط کرونایی تئاتر استان‌ها
  در نامه روسای انجمن‌های سراسر کشور به مدیرکل مطرح شد

  سه پیشنهاد برای شرایط کرونایی تئاتر استان‌ها

  در پی انتشار رئوس برنامه های مدیرکل هنرهای نمایشی ، روسای انجمن‌های سراسر کشور با انتشار نامه‌ای به قادر آشنا سه پیشنهاد خود را برای برون‌رفت از شرایط کنونی تئاتر استان‌ها مطرح کردند.

  |

  مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان روز جهانی تئاتر را تبریک گفت

تئاتر چیزی شبیه به زندگی ست
  مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان روز جهانی تئاتر را تبریک گفت

  تئاتر چیزی شبیه به زندگی ست

  بهرام فاضلی زاد با تبریک روز جهانی تئاتر به هنرمندان گفت: روز ‌جهانی تئاتر فرصتی  است  برای هنرمندان تئاتر تا چالش‌های پیش روی این هنر و جایگاه و نقش خود را عمیق‌تر  دریافته و به گسترش تئاتر خلاق و پویا و مفهوم گرا بیشتر بیندیشند، و تئاتر را گرامی بدارند.

  |

  پیام مدیرکل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کرمانشاه برای درگذشت هنرمند پیشکسوت و برجسته استان:

فقدان این معلم توانا به اهالی فرهنگ و هنر تسلیت باد
  پیام مدیرکل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی کرمانشاه برای درگذشت هنرمند پیشکسوت و برجسته استان:

  فقدان این معلم توانا به اهالی فرهنگ و هنر تسلیت باد

  مدیرکل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمانشاه، طی پیامی درگذشت عباس بنی عامریان هنرمند پیشکسوت و برجسته ی هنر و تئاتر استان را به جامعه هنری تسلیت گفت.

  |

  قبل از فاجعه هنرمندان را دریابید!

  قبل از فاجعه هنرمندان را دریابید!

  این روزها بیشترین چیزی که با آن مواجه هستیم اخبار ویروس کرونا است. پس از شیوع این ویروس در شهرهای مختلف ایران، کرونا به مرور تاثیرات متفاوت و مخربی بر حوزه فرهنگی و هنری جامعه گذاشته است

  |

  نظرات کاربران