در حال بارگذاری ...
 • پیام مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس

  فصل رویش، حیات را به یاد می‌آورد

  حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در پیامی که به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی منتشر کرد آورده است: فصل رویش و بعثت دیگرباره طبیعت، برای انسان‌های فره‌مند و فرهیخته حیات را از پس فنا و نیستی به یاد می‌آورد.

  به گزارش ایران تئاتر در متن پیام حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس آمده است:

  هوالحبیب
  بهارست آن، بهارست آن و یاروی نگار است آن
  درخت از باد می‌رقصد که چون من بی‌قراراست آن
  حقایق جان عشق آمد که دریا را درآشامد
  که استسقای حق دارد که تشنه شهریار است آن
  "مولانا "
  بهار، این رستاخیز شگفت‌انگیز طبیعت بار دیگر از راه رسیده تا به سرانگشت مسحورکننده قادر باری‌تعالی جل و علی، نقشی پرطراوت برجان و جهان آدمی بنگارد.
  فصل رویش و بعثت دیگرباره طبیعت، برای انسان‌های فره‌مند و فرهیخته "حیات "را از پس "فنا و نیستی "به یاد می‌آورد و کیست که نداند "یُخْرِجُ الْحَیَّ مِنَ الْمَیِّتِ وَیُخْرِجُ الْمَیِّتَ مِنَ الْحَیِّ وَیُحْیِی الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِهَا ۚ وَکَذَٰلِکَ تُخْرَجُونَ ".
  تئاتر این والا هنر گران‌قدر و تفکر برانگیز نیز در بطن خود بر عنصر تفکر و تعقل اشاره دارد که در کلام وحی اندیشیدن و نوعی دیگر نگریستن جایگاه و مقامی بس والا دارد.
  امیدوارم در جامعه شریف و توانمند هنرهای نمایشی کشور در سال جدید همچون گذشته در عرصه فرهنگ و هنر ایران‌زمین نقشی پویا و اثربخش ایفا نماید و رجائ واثق دارم درسالی که در آن، به فضل پروردگار شاهد برگزاری هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت خواهیم بود، شاهد حضور همه‌جانبه و گسترده جامعه هنرهای نمایشی کشور در این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری باشیم.
  این‌جانب ضمن تبریک سال جدید و نیز تبریک اعیاد مبارکه شعبانیه، در آستانه روز تئاتر، سالی سرشار از بهروزی و سلامتی را برای همگان آرزومندم.

  حمید نیلی
  مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی کشور
  حمید نیلی اسفندماه سال گذشته از سوی رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح به‌عنوان دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت منصوب شد. جشنواره هفدهم تئاتر مقاومت آذرماه سال جاری و توسط انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار خواهد شد.

   
  مطالب مرتبط

  مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان روز جهانی تئاتر را تبریک گفت

تئاتر چیزی شبیه به زندگی ست
  مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان روز جهانی تئاتر را تبریک گفت

  تئاتر چیزی شبیه به زندگی ست

  بهرام فاضلی زاد با تبریک روز جهانی تئاتر به هنرمندان گفت: روز ‌جهانی تئاتر فرصتی  است  برای هنرمندان تئاتر تا چالش‌های پیش روی این هنر و جایگاه و نقش خود را عمیق‌تر  دریافته و به گسترش تئاتر خلاق و پویا و مفهوم گرا بیشتر بیندیشند، و تئاتر را گرامی بدارند.

  |

  پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسب روز جهانی تئاتر

این روز ارجمند بر اهالی نمایش و دوست‌دارانشان گرامی باید
  پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسب روز جهانی تئاتر

  این روز ارجمند بر اهالی نمایش و دوست‌دارانشان گرامی باید

  پاسداشت نمایش‌سازان و تماشاچیان آن‌ها، این‌بار اما نه با در کنار هم بودن که در سینه فردفرد آنان و دیگرانی که از بساط دغدغه بیماری به‌ناگزیر گسترش یافته در جهان، اندوهگینند، برگزار خواهد شد.

  |

  نظرات کاربران